Sušení (odvlhčovače)

Pro sušení granulátů máme v nabídce sušičky založené na různých principech, počínaje standardními molekulárními sušičkami až po individuální zákaznická řešení. Na základě požadavků zákazníka navrhneme a nabídneme systematické řešení sušení granulátu. Níže uvádíme přehled sortimentu.

Teplovzdušné sušičky (odvlhčovače):

Použití horkého atmosférického vzduchu k ohřevu materiálu v násypce za účelem sušení granulátu je mezi sušičkami nejčastější metodou. Teplovzdušné sušičky jsou vhodné pro sušení nehygroskopické materiálů (PE, PP, PS, PVC …). Umísťují se přímo na vstupu do výrobního stroje, nebo bezprostředně vedle stroje. Moderní teplovzdušné sušičky, jejichž představitelem jsou i modely EDB firmy SB Plastics, přinášejí několik výhod:

– Cenová dostupnost

– Kompaktní konstrukce v jednom tělese

– Optimalizace sušení recyklací všeho nebo části vzduchu z procesu

– Nízké náklady na údržbu

– Elektronické řízení teploty a alarmy, digitální displej

– Max. teplota 140°C

Molekulární sušičky (odvlhčovače):

Molekulární sušičky používají ohřátý vysušený vzduch. Suchý vzduch cirkuluje v uzavřené smyčce. Jeho sušení je zajištěno přechodem přes patrony s desikantem (vysoušedlem), pohlcujícím při zvýšené teplotě vlhkost z cirkulujícího vzduchu. Molekulární sušičky jsou vhodné i pro hygroskopické materiály (PA, PET, PC aj.). Jejich výhodou je hlavně zaručen a řízený nízký rosný bod -40 ° C, zabezpečující dokonalý výsledek, za předpokladu pravidelnosti regenerace desikant. Jde o nejrozšířenější řešení sušení hygroskopických materiálů. Pro PET aplikace máme speciální modely s dosahovaným rosným bodem -60 ° C.

Krystalizátory

Změna struktury krystalické mřížky polymeru (např PET flejkov), pro další zpracování, umožňuje snižovat náklady na výrobu využitím drceného odpadu

 

Adresa dodavatele ZDE